ŚLEDZTWO ZAKOŃCZONO

Śledztwo zakończone! Czekamy na sądowy werdykt.

Tę informację znalazłem w Internecie pod datą 9 kwietnia br., więc nie jest już zbyt aktualna. Ale znając realia naszego wymiaru sprawiedliwości idę o zakład, że sprawa ta nie została jeszcze ostatecznie i prawomocnie rozstrzygnięta. Mamy więc naszą własną (?) kolejną co-kwartalną aferę (i na własne życzenie?).

Reklamy

A oto treść tego artykułu:

Prokuratura Rejonowa we Włocławku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko diagnostom – Andrzejowi W. i Stanisławowi G.

Reklamy

Andrzej W. i Stanisław G. byli zatrudnieni w stacji kontroli pojazdów we Włocławku. Andrzej W. miał uprawnienia do dokonywania przeglądów wszystkich rodzajów pojazdów, a Stanisław G. wszystkich, oprócz autobusów. Zgodnie z zasadami przeprowadzania przeglądów technicznych, każdy pojazd musi wjechać na stanowisko diagnostyczne. Następnie powinien być poddany badaniom przez urządzenia kontrolno-pomiarowe.

Na podstawie wyników diagnosta, w przypadku spełniania przez auto norm, dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego oraz rejestru badań technicznych. Natomiast, jeżeli pojazd uzyska wynik negatywny, diagnosta winien wpisać to do systemu CEPiK opisując występujące w nim usterki i wyznaczyć 14- dniowy termin do ich usunięcia. W takim przypadku pojazd jest dopuszczony do ruchu jedynie warunkowo.

Andrzej W. i Stanisław G. w wielu przypadkach bez przeprowadzenia badań technicznych na urządzeniach kontrolno-pomiarowych wpisywali do rejestru badań pozytywny wynik oraz dokonywali stosownego wpisu do dowodów rejestracyjnych. Prokuratura zarzuciła Andrzejowi W. poświadczanie nieprawdy w okresie od 15 do 27 września 2017 roku. A ponadto przyjęcie tzw. korzyści majątkowej w wysokości 20 złotych w zamian za wpis o przejściu badań technicznych auta z pozytywnym wynikiem. Stanisław G. jest oskarżony o poświadczanie nieprawdy w okresie od 13 do 26 września 2017 roku i przyjęcie 30 złotych łapówki.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych Andrzej W. i Stanisław G. nie przyznali się do niczego i odmówili składania wyjaśnień. Jak informuje prokuratura, wobec podejrzanych zastosowany został dozór policji. Mają też zakaz wykonywania zawodu diagnosty.”

http://wloclawek.naszemiasto.pl/artykul/diagnosci-z-wloclawka-stana-przed-sadem-sa-podejrzani-o,5074219,art,t,id,tm.html

W związku z tym pozwoliłem sobie w Waszym imieniu napisać do UM Włocławek, co już w tej sprawie zrobili i czy znowu czasem nie czekali do zakończenia sądowego procesu. Chodzi tu o postępowanie administracyjne:

1/ w kierunku zamknięcia tej przestępczej dziupli, jaka jest ta SKP, na której dochodziło do popełniania tych przestępstw

2/ pozbawienia uprawnień tych naszych dwóch kolejnych gagatków, którzy psują nam opinię w Polsce.

Pozwoliłem sobie także napisać do tamtejszej Prokuratury z prośbą o informację, na jakim etapie jest to sądowe postępowanie.

I na tę chwilę, to tyle. Bo pozostało nam już tylko czekać na odpowiedzi i na kolejną naszą (!?) co-kwartalną aferę.

Trzymajcie się

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –