KOBIETA I MĘŻCZYZNA

Kobieta i mężczyzna.

To nas różni.

Reklamy

          Jeszcze wcześniej niż 100 lat temu sądzono, że kobieta i mężczyzna to dwa odmienne gatunki człowieka. Podział ten został stworzony przez mężczyzn w zdominowanym przez nich świecie. W tamtym czasie tylko oni mieli dostęp do dobrej edukacji i dobrej, rozwijającej człowieka pracy. To mężczyźni ustalali podział ról społecznych. 

 

          Natomiast 100 lat temu, w wyniku prowadzonych badań potwierdzono, że kobieta i mężczyzna to jeden gatunek, niemniej mężczyźni są bardziej inteligentni niż kobiety oraz, że w zdolnościach kobiet i mężczyzn są diametralne różnice. 

Reklamy

 

          Po stu latach, dzisiaj wiemy jeszcze więcej. Dzięki prowadzonym badaniom naukowym w ośrodkach uniwersyteckich całego świata wiemy, że różnice biologiczne między mężczyznami i kobietami polegają przede wszystkim na gospodarce hormonalnej, nieco odmiennej anatomii, a także niewielkich różnicach w budowie mózgu.

 

Co nas różni? Oto kilka interesujących przykładów:

 1. Ciało kobiet zawiera mniejszą ilość wody niż ciało mężczyzn o podobnej wadze. Zatem poziom alkoholu we krwi, po wypiciu takiej samej jego ilości jest wyższy u kobiet, dlatego dłużej i ciężej ich organizm walczy z kacem. 
 2. Mężczyźni mają średnio 5,3 litra krwi, a kobiety niecałe 4 litry. Do tego jeszcze narażone są na comiesięczną jej utratę w okresie menstruacji.
 3. Panowie mają typowe objawy poprzedzające zawał serca, dominującym objawem jest ból. Panie natomiast przed zawałem serca odczuwają zmęczenie, uczucie jakiegoś dyskomfortu, nawet złość zamiast bólu.
 4. Kobiety są bardziej wrażliwe na ból. Odczuwają go intensywniej niż mężczyźni. Jednakże całkiem dobrze radzą sobie z nim, a to dzięki wieloletniemu doświadczeniu przeżywaniu od wczesnych lat comiesięcznego bólu menstruacyjnego, oswojenie się z nim. 
 5. Kobiety są dwukrotnie bardziej narażone na depresję. Hormony płciowe estrogen i progesteron zwiększają niestety skłonność do depresji.
 6. Mózg mężczyzn jest cięższy niż kobiet, ale to u kobiet obserwuje się większą aktywność neuronów podczas wykonywanych czynności.
 7. Mężczyźni są nieco mniej narażeni na chorobę Alzheimera. Kobiety na tę chorobę zapadają częściej w związku ze zmniejszającą się z wiekiem, po menopauzie ilością hormonu estrogenu.
 8. Jedna kobieta na trzy i tylko jeden mężczyzna na dwunastu zachorują na osteoporozę. Ta istotna różnica wynika z hormonów. Niedobór estrogenów u kobiet w okresie menopauzy powoduje, że organizmy kobiet wydalają więcej wapnia niż organizmy mężczyzn.
 9. Jeżeli żona mężczyzny jest alkoholiczką, to 90 % mężczyzn rezygnuje z takiego związku. Natomiast, jeśli mężczyzna jest alkoholikiem to 90 % kobiet trwa w trudnym związku małżeńskim.
 10. Podział funkcji między półkulami mózgu u kobiet jest mniej wyraźny niż u mężczyzn. 
 11. Kobiety mają większą wrażliwość na dotyk na skórze całego ciała niż mężczyźni.
 12. Mężczyźni są bardziej agresywni. Większość zabójstw, pobić i rozbojów to czyny mężczyzn. Są bardziej skłonni do rywalizacji, konkurowania niż kobiety, choć w tym zakresie zmiany kulturowe wyjątkowo szybko postępują w ostatnich dwudziestu latach. Pojawiła się np. rywalizacja kobiet w sportach dotychczas dedykowanych mężczyznom. 
 13. Przeciętni, statystyczni mężczyźni mają spontaniczną tendencję i predyspozycje do życia w świecie rzeczy. To jest dla mężczyzn łatwiejsze.
 14. Statystyczne, przeciętne kobiety mają spontaniczną tendencję i predyspozycje, by żyć w świecie osób = ludzi=człowieka, bo to jest z kolei dla nich łatwiejsze. 

          Kobieta i mężczyzna to ludzie. To człowiek. Rozwój człowieka bez względu na jego płeć prowadzi i będzie nadal, w przyszłości prowadzić do tego, aby mądrze żyć i działać w świecie ludzi i rzeczy, dbając jednocześnie o naszą planetę Ziemię.

Życzę nam zdrowia i pozdrawiam

Zenobia K.