cze 29 2018
NOTATKI Z KONFERENCJI
Przeglądając notatki z ostatnich konferencji szkoleniowych. Czyli odrobina gadki o czym wcześniej zapomniałem lub jeszcze nie powiedziałem.
I. Nowe ceny na SKP.
Na Konferencji PISKP w Ustce wspominano (bo zapisałem to w swoim kajecie!), że w czerwcu będziemy mieli nowy cennik za BT. Powoli zbliża się koniec czerwca, a tu cisza. Ale ja nie tracę nadziei, że jeszcze dziś ukaże się rozporządzenie z nowym naszym cennikiem.
A, gdyby jednak ten nowy cennik nie ukazał się . . . . – ? To by świadczyło tylko o tym, że słusznie jest diagnoza o wielu leniuchach (i nygusach?), którzy zatrudniani są w urzędach wielu naszych resortów.
II. Dekoder VIN – ustalanie roku produkcji pojazdu i rola urzędników DTD.
Gdy na wyposażeniu naszych SKP nie ma profesjonalnego, więc wiarygodnego dekodera VIN, to jest to w zasadzie czynność bezowocna, gdyż nigdy nie mamy 100 procentowej pewności.
Pamiętam kłamliwe zapewnienia przedstawicieli jakiegoś resortu już ponad rok temu o tym, że jak już będziemy mieli ten CEP2.0, to będzie pełna szczęśliwość, więc też dostęp do homologacji, a rok produkcji każdego pojazdu będzie nam podany, jak na tacy…..
A, na razie jest, jak jest.
O tym, że wszyscy uczestnicy konferencji PISKP w Ustce zgodnie podnosili bezzasadność ustalania przez nas roku produkcji w trakcie I-BT już pisałem. Ale potem podobne stanowisko wyrażali dyskutanci w trakcie konferencji szkoleniowej UM w Krakowie i potem jeszcze w OSDS-u w Świętoszowie. Ale właśnie w Świętoszowie padł najciekawszy argument w tej sprawie. Kompetentnie wypowiadał się w tej sprawie przedstawiciel WSOP-Gliwice. Wskazał, że dekoder VIN, to tylko „kosmetyka” na SKP. Albowiem nie ma prawnego wymogu posiadania takiego narzędzia na SKP. A to też świadczy o tym, że zdaniem urzędników naszego (?) resortu transportu (DTD, czyli Departament Transportu Drogowego) dekodowanie numeru VIN nie ma znaczenia dla procesu badania technicznego pojazdu (BT)!
Więc wpisujmy . . . . – co nam ślina na język przyniesie?
Wszystko o’key – tylko za to obierają nasze uprawnienia i grożą kodeksem karnym przez Prokuratora!
III. Błędy w systemie CEP2,0.
Na usteckiej konferencji PISKP przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji opisując dość liczne błędy w systemie, jak np. brak pojazdu w systemie i błędy w numerze VIN wskazał też na błędy w stanach licznika. Ale te błędy są zróżnicowane co do wielkości i „jakości lub istotności”. Chodzi to o poziom skali, czyli o bardzo duże zróżnicowanie wyników odczytów stanów licznika. Przytoczył przykład, że inne są dane w CEP2.0, niż na wydanym przez naszego kolegę zaświadczeniu.
I tak, cyt.:
„w CEP jest 100.000 km,
zaś na zaświadczeniu widnieje 12.000 km.”
Myślę, że już czas uchylić zasłonę milczenia naszym ministerialnym nieudolnym teoretykom w tym zakresie. Bo to oni sami, swoją niekompetencją wywołali tego dżina na pohybel branży.
To jest możliwe w naszej sytuacji, gdyż sami dopuścili takie oprogramowanie dla SKP do branżowej eksploatacji, które to umożliwia. Czyli na potrzeby urzędowe CEP2,0 podajemy stan faktyczny 100.000 km przejechanych przez pojazd, zaś na potrzeby kontrolowanego klienta (często/gęsto świagra, kumpla lub znajomego handlarza), który chce ten pojazd szybko i korzystnie sprzedać, podajemy w zaświadczeniu tylko 12.000 km. Ot i cała prawda i filozofia tego procederu.
A wina naszych resortowych urzędników jest tu ewidentna, bo nie słuchając dobrych rad naszego środowiska dopuścili oprogramowanie ważnych lobbystów, które umożliwia takie oszustwa. Chodzi o to, że jeszcze przed wysłaniem danego BT do CEP2,0 można wydrukować zaświadczenie, które będzie miało inne dane niż dane ostateczne wysłane do CEP-u. Ale nie tylko takie oszustwa są tu możliwe. Bo dość powszechną praktyką jest tu też pozorne wydłużanie czasu BT. Kontrolowany klient już dawno wyjechał z zaświadczeniem w ręku z danej SKP, już o nim prawie zapomniano….
Ale komputer pod koniec zmiany przypomina, aby wysłać zaległe BT do CEP. Więc co pozostaje, jak wreszcie kliknąć i po godzinie/dwóch wreszcie wysłać . . . . .
I pozdrawiam (w oczekiwaniu na nowy cennik),
dziadek Piotra
– – – – – – – – – – –
Dp brednie wypisuje
29 czerwca 2018 @ 10:34
W odniesieniu do „III. Błędy w systemie CEP2,0.”
Dp brednie wypisuje, że jakoby”
1) „oprogramowanie ważnych lobbystów, które umożliwia takie oszustwa.
2) „Ale nie tylko takie oszustwa są tu możliwe.”
3) „Ale komputer pod koniec zmiany przypomina, aby wysłać zaległe BT do CEP. Więc co pozostaje, jak wreszcie kliknąć i po godzinie/dwóch wreszcie wysłać . . . . . ”
Kolejny raz wydawca sam nie sprawdza jak funkcjonują poszczególne programy.
dP
29 czerwca 2018 @ 23:18
Uderz w stół, nożyce się odezwą . . . – ?
Czyżby to dotyczyło SKP-Pro?
Wcześniej nie wiedziałem,jakiej firmy jest to oprogramowanie, które umożliwia te oszustwa!
Tych różnych oprogramowań jest/było na naszym rynku co najmniej 7. Prawdą jest, że ja pracowałem tylko na trzech . . .
Mój przekaz opiera się też na tym, co usłyszałem od Kolegów na konferencjach i szkoleniach. A przekaz ten był dość wiarygodny!
Czyżby wreszcie się wyjaśniło, o co chodzi?
Bo, jak się uderzy w stół, to odzywają się nożyce . . . .
Pozdrawiam winnych tego stanu
dP
Dp nie cwaniakuj
30 czerwca 2018 @ 15:48
Dp nie cwaniakuj, piałeś pod adresem konkretnej osoby i programu, Teraz greka udajesz.
Dp bezczelne sugerowanie
30 czerwca 2018 @ 16:43
Dp bezczelne sugerowanie, że dotyczy to SKP PRO jest przejawem hipokryzji. Twój przekaz nosi znamiona zniesławienia.
Zamiast dokonać weryfikacji otrzymanego przekazu celowo brniesz w negatywną narrację pod adresem konkretnego programu.
Napisałeś „oprogramowanie ważnych lobbystów” -> na tej stronie jest rejestr https://bip.mswia.gov.pl/bip/rejestr-podmiotow-wykon/23846,Rejestr-podmiotow-wykonujacych-zawodowa-dzialalnosc-lobbingowa.html , więc nie będziesz miał problemu z wskazaniem, którego podmiotu program umożliwia oszustwa. Sprawę potraktuj poważnie.
Anonim
2 lipca 2018 @ 11:55
„na tej stronie jest rejestr”
kogo mam tam szukać, podaj imię i nazwisko bo to musi być niezwykła postać,
co najmniej profesor. Napisz też, co on lobbuje i w czyim imieniu.
Może sam siebie lobbuje – hi..hi..hi…
Co to za anonimowy jełop....
2 lipca 2018 @ 13:38
Co to za anonimowy jełop zamieścił ten komentarz?
Czy to świadoma dysleksja?
anonimowy jełop......
3 lipca 2018 @ 06:17
czy to nie będzie ten co z Łodzi pochodzi ?
Diag
30 czerwca 2018 @ 09:35
„Ale komputer pod koniec zmiany przypomina, aby wysłać zaległe BT do CEP. Więc co pozostaje, jak wreszcie kliknąć i po godzinie/dwóch wreszcie wysłać”
Skąd takie bzdury się biorą. Proponuję popracować na takim programie i dopiero pisać, a nie słuchać co ludzie mówią bo ludzie dużo różnych opowieści tworzą. Ja pracuję i takich rzeczy tam nie ma. Pozdrawiam.
dP
30 czerwca 2018 @ 12:58
Cyt.: „takich rzeczy tam nie ma”.
– a pozostałe są?
dP
Czy dp zamieszczając "paszkwile"
30 czerwca 2018 @ 17:09
Czy dp zamieszczając „paszkwile” usiłuje sobie zwiększyć oglądalność tej strony?
dP
1 lipca 2018 @ 09:24
cyt.: „zwiększa oglądalność strony”
– w czym wydatnie pomaga mu G.K. sugerując wszem i wobec, że rzekomo jego oprogramowanie SKP-Pro należy do tych, które wspierają branżowe patologie.
dP
Niestety to dp wraz z praktykiem uczepił....
1 lipca 2018 @ 12:33
Niestety to dp wraz z praktykiem uczepił się G.K. jak rzep psiego ogona.
Myślisz, że jak będziesz używał bezpodstawnej negatywnej narracji w zaowalowany sposób o kimkolwiek to jest to wolność słowa?
Czym są dane osobowe?
https://ec.europa.eu/info/law/law-topic/data-protection/reform/what-personal-data_pl
Natomiast dp mało tego
2 lipca 2018 @ 01:37
G.K. nie jest producentem programu SKP PRO i nic nie sugeruje. Natomiast dp mało tego, że pozwalał praktykowi na zamieszczanie paszkwili i teraz sam to samo robi, być może na podstawie pseudo wiarygodnych przekazach.
Zamiast szukać potwierdzenia czegoś, czego nie ma, masz podany link do rejestru lobbystów i oświeć teraz wszystkich, którego podmiotu program umożliwia oszustwa.
Anonim
2 lipca 2018 @ 11:26
„G.K. nie jest producentem programu SKP PRO i nic nie sugeruje.”
Jest po prostu nikim ????? to co tutaj szuka????
Nikoś szuka przestrzegania....
2 lipca 2018 @ 13:48
Nikoś szuka przestrzegania kodeksu cywilnego i prawa prasowego 🙂
szykasz awantury
4 lipca 2018 @ 07:28
tylko i wyłącznie tego szukasz
bo jesteś sierotą, godnym politowania.
Teraz dąże do prawdy jaki program generuje oszustwa.
4 lipca 2018 @ 14:04
Zanim się cokolwiek zamieści w artykule wydawca przed publikacją sprawdza otrzymany przekaz. Teraz dąże do prawdy jaki program generuje oszustwa.
Diag
1 lipca 2018 @ 12:55
Wydruk zaświadczenia faktycznie jest przed wysłaniem badania do cepa, ale czy to nie należy do czynności badania technicznego żeby miało być drukowane po jego zakończeniu? Uważam że akurat jest to bardzo dobra opcja gdyż mogę sobie zweryfikować wszystkie dane jakie wypełniłem na zaświadczeniu i w razie pomyłki dokonać zmiany przed wysłaniem do cepa i klient jedzie z poprawnym zaświadczeniem. A jak ktoś chce kombinować to kombinować będzie bo znam takich co pracują na patronacie i nie wydając zaświadczenia wypuszczają klienta. Także nie ma co dramatyzować. A przebieg chyba można w każdym programie zmienić korektą. Czyż nie?
Diag przeczytaj jeszcze raz....
1 lipca 2018 @ 13:35
Diag przeczytaj jeszcze raz co dp napisał:
„…oprogramowanie ważnych lobbystów, które umożliwia takie oszustwa. Chodzi o to, że jeszcze przed wysłaniem danego BT do CEP2,0 można wydrukować zaświadczenie, które będzie miało inne dane niż dane ostateczne wysłane do CEP-u. Ale nie tylko takie oszustwa są tu możliwe. Bo dość powszechną praktyką jest tu też pozorne wydłużanie czasu BT. Kontrolowany klient już dawno wyjechał z zaświadczeniem w ręku z danej SKP, już o nim prawie zapomniano….”
więc:
1) których lobbystów program generuje oszustwa”
2) czy zaświadczenie będzie miało inne dane niż wysłane do CEP?
3) jakie inne oszustwa?
Diag kolejne pytanie
1 lipca 2018 @ 13:58
oszustwo <>
jeszcze jedno pytanie:
4) jaką korzyść ma lobbysta, że nie program a diagnosta samochodowy prowadzi dokumentację z naruszeniem przepisów?
simtek
1 lipca 2018 @ 14:34
Przeczytaj jeszcze raz uważnie pa.r 4 ust. 4 po zmianie 10 listopada 2017 roku, ( poz 2089 )
Utwierdza, że Diag wykonuje ....
2 lipca 2018 @ 00:39
Utwierdza, że Diag wykonuje czynności na stacji zgodnie z przepisami.
simtek
2 lipca 2018 @ 08:10
W paragrafie par. 4 ust.4 po 10 listopada 2017 napisane jest, że po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu:
1) uprawniony diagnosta dokonuje wpisu do rejestru badań technicznych,
2) następnie wprowadza dane do centralnej ewidencji pojazdów( z wyjątkiem…),
3) a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego i dopiero wydaje zaświadczenie z przeprowadzonego badania.
Pytanie, czy można dokonać wpisu do dowodu rejestracyjnego i wydrukować zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego okresowego bez lub przed wysłaniem danych do CEPIK-u ?
Natomiast kontrola treści zaświadczenia, powinna być według mnie możliwa przed wydrukowaniem. Czy sposób sprawdzenia treści zaświadczenia przez „diag”- wydrukowanie, korekta i ponowne wydanie zaświadczenia jak jest zapisane w rejestrze?
Co wydaje diagnosta kolejny oryginał czy duplikat? Czy korekta wpisu w rejestrze jest odnotowana?
W programach, które ja znam ( dwa) jest tylko jeden oryginał. po poprawkach jest tylko kopia zaświadczenia.
W programie SKP PRO.....
2 lipca 2018 @ 11:26
W programie SKP PRO jest zgodnie z przepisami, więc nie ma potrzeby w szczególności na tej stronie czegokoleirk wyjaśniać. Tym bardziej, jak wynika z treści, że SIMTEK nie jest użytkownikiem SKP PRO.
Z kim Wy dyskutyjecie
3 lipca 2018 @ 06:25
Gdyby DP postąpił tak jak inni i nie wpuszczał tego oszołoma , do takich idiotycznych sytuacji by nie dochodziło a my byśmy żyli szczęśliwie i spokojnie.
Nigdzie go nie chcą zaprosić i to bardzo mocno mu doskwiera. Wszędzie go przeganiają.
https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?t=1768
https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=14266#14266
„SKP PRo leży i kwiczy. Tylko tryb awaryjny z 12 aktualizacjami. Praca w piątek po 15-00 to jakaś masakra. Tragedia normalnie. Ktoś w ogóle wykonał badanie w CEPiKu 2.0 na programie SKP PRO ? „
Jakby dp przestrzegał prawa ....
4 lipca 2018 @ 13:54
Jakby dp przestrzegał prawa cywilnego i prasowego to ten komentarz został by usunięty.