NASZ KOLEGA UNIEWINNIONY

Rate this post

Nasz kolega uniewinniony przez sąd karny.1

A sprawcą tego całego zamieszania był podobno tradycyjny „anonim”, który zgłosił na Policję w Gryfowie Śląskim, że nasz kolega P. W. . . . – wykonał jedno ze swoich BT na SKP bez pojazdu, który w tym czasie był w Hiszpanii (sic!).

W związku z tym policja przedstawiła mu zarzuty2, aby następnie przy pomocy prokuratora skierować sprawę do Sądu Karnego.

To zdarzenie miało miejsce 26 lipca 2019 r., więc ta prosta sprawa trwała aż 3 lata w sytuacji, gdy można było ja rozstrzygnąć w tydzień. Bo podobno od początku brak było jakichkolwiek dowodów pozwalających na zakwestionowanie wyjaśnień naszego Kolegi P. W..3

Nasz oskarżony w tej sprawie Kolega P. W. jest obecnie 44-letnim mieszkańcem miejscowości Gryfów Śląski na Dolnym Śląsku i prawdopodobnie już nigdy więcej jednak nie wprowadzi do systemu CEP pojazdu, gdy go fizycznie nie będzie na SKP . . . . . – ?

Sąd Karny za niewiarygodne uznał zeznania właściciela przedmiotowego pojazdu marki P., o inicjałach R. P., że w dacie przeprowadzenia OBT na tej SKP (…) Spółka z o.o., tj. 26 lipca 2019 r., znajdował się poza granicami kraju, na terenie Hiszpanii, jako nieznajdujące potwierdzenia w pozostałym zgromadzonym w sprawie materiale dowodowym, gdyż

„… nawet sam R. P. w pierwszych swoich zeznaniach tak nie twierdził.

A z powyżej zacytowanych słów wynika, że właściciel tego pojazdu – jak to się mówi kolokwialnie „PĘKŁ” podczas drugiego przesłuchania prowadzonego przez – znającego swoje rzemiosło! – Policjanta lub przed Prokuratorem.

Ale ten Sąd nie przyjął wersji skruszonego właściciela pojazdu o tym, że ten samochód był w Hiszpanii zamiast na SKP.

No cóż . . . . . .

W ten sposób naszemu koledze się udało.

Bo my nie znamy sposobu rozumowania Sądu, który nie odpowiedział na pytanie, dlaczego właściciel tego samochodu miałby pomawiać naszego kolegę o fikcyjne BT? Czyżby się wcześniej znali i od dawna współpracowali a teraz pokłócili? Czyżby ten samochód na tej SKP miał wcześniej także robione coroczne OBT, a do tego przez naszego kolegę P. W.?

Naszemu koledze z Gryfowa Śląskiego nie pozostaje nic innego, jak tylko pozwać tego R.P., który jest właścicielem pojazdu marki P. – za fałszywe oskarżenie i za zniesławienie w trakcie drugich swoich zeznań!

Ja wiem i Wy wiecie, że nasz kolega tego jednak nie zrobi . . . . . . .

A swoją drogą, w tej sprawie nasz kolega przyjął bardzo ciekawą legendę, jako linię obrony.

Aby uzasadnić, że w momencie wklepania DR do systemu CEP nie było tego pojazdu na SKP przyjęli, że pojazd ten stał niedaleko od SKP (ok. 100 m.) z awarią, która uniemożliwiała uruchomienie tego pojazdu. Nasz kolega po wklepaniu pojazdu do systemu i po pobraniu pieniędzy za OBT poszedł uruchomić ten pojazd. Po usunięciu drobnej usterki w postaci dociśnięcia klemy z akumulatora pojazd odpalił i dopiero wówczas podobno wjechano na SKP. Mnie ciekawi, czy tę usterkę drobną także wpisano do systemu.

A Wy jak myślicie? Bo przecież ujawniono ją już po wpisaniu BT do systemu, prawda?

Jeśli Prokurator w trakcie sądowej sprawy podnosił, że istniej wysokie prawdopodobieństwo, że pojazd ten nie znajdował się w ogóle na terenie kraju i od trzech lat przebywa na terenie Hiszpanii, to dlaczego tego nie sprawdził w systemie CEP?

Uniewinnienie naszego kolegi z Gryfowa Śląskiego może i jest kontrowersyjne, ale jest faktem, który powinien nam dać coś do myślenia. Bo w tej sprawie swoje może jeszcze zrobić nadzór tamtejszego WK/starostwa. Ale czy zechcą, jak nawet Sąd Karny sobie nie poradził?4

Pyta i pozdrawia z Chorwacji (w deszczu),

w czasie miłych wakacji

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –

1 Sygn. akt II K 724/19; 2 Ds. 492.2019; Wyrok w imieniu RP; Dnia 25 kwietnia 2022 r.; Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim, II Wydział Karny; oskarżonego P. W. uniewinnia od popełnienia zarzucanego mu czynu a kosztami postępowania obciąża Skarb Państwa;

2 w dniu 26 lipca 2019 r. w Gryfowie Śląskim, pełniąc funkcję uprawnionego diagnosty samochodowego w SKP z siedzibą w Gryfowie i będąc upoważnionym do wystawienia dokumentu poświadczył nieprawdę w zaświadczeniu o przeprowadzonym BT samochodu osobowego marki P., dopuścił wyżej wymieniony pojazd tym samym w dalszym ciągu do ruchu drogowego, podczas gdy badania takiego nie przeprowadził, tj. o czyn z art. 271 § 1 k. k.

3 Zdaniem Sądu: „Lakoniczna informacja anonimowego nadawcy, jak również wyjątkowo krótkie i ogólnikowe zeznania świadka R. P. z dnia 28.08.2019 r. nie mogą dyskwalifikować pozostałego zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego i być podstawą ustalenia winy osk. P. W.

4 Dodano: 24 sierpnia 2022, Opublikował(a): Piotr Tyrka; Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim; Osoba, która wytworzyła informację: Roman Chorab; Data wytworzenia informacji: 25 kwietnia 2022

Loading