RACZKI – CIĄG DALSZY I OSTATNI, CZYLI JUŻ KONIEC PATOLOGII (?)

2019-08-24 17:39:49
Trzech diagnostów z Raczek walczy o zmianę wyroku.

Suwalski sąd rozpatruje apelację trzech diagnostów samochodowych z Raczek, którzy w lutym zostali uznani winnymi poświadczenia nieprawdy w dowodach rejestracyjnych pojazdów.

Reklamy

Andrzej T., Dariusz T., i Rafał Cz. zostali skazani na kary więzienia w zawieszeniu. Sąd uznał, że w przynajmniej 30 przypadkach przeprowadzili badania techniczne niedokładnie lub nie przeprowadzili ich wcale. Mimo to stawiali w dowodzie rejestracyjnym pieczątkę i pobierali opłatę.

Obrońca jednego z diagnostów Rafał Szczerbicki wniósł o uchylenie wyroku w całości. Jego zdaniem sąd w pierwszej instancji przeanalizował całą sprawę pobieżnie i niedokładnie.

Reklamy


– Taki wyrok nie powinien być wydany. Poza tym, jeżeli mamy tyle wątpliwości to powinna funkcjonować zasada in dubio pro reo, czyli dowody i wątpliwości powinny być rozpatrywane na korzyść oskarżonych. W mojej ocenie zaniechano też oceny wielu dowodów. Ten wyrok zasługuje na uchylenie.


Z tymi argumentami nie zgadza się prokurator Marek Piłasiewicz.


– Apelacja nie zasługuje na uwzględnienie. Ustalenia sądu pierwszej instancji w zakresie winy oskarżonych zostały poparte prawidłowo przeprowadzonym postępowaniem dowodowym i zostały dobrze ocenione. Mnożenie wątpliwości przez obrońców dotyczy marginalnych faktów.

Wyrok w tej sprawie sąd ogłosi 29 sierpnia.

radio.bialystok.pl

http://augustow24.pl/info-2/trzech-diagnostow-z-raczek-walczy-o-zmiane-wyroku.20704.html
—————
https://www.diagnostasamochodowy.pl/2019/patologia-w-suwalkach/?highlight=raczki

https://www.diagnostasamochodowy.pl/2014/dyrdymalki-suwalki/?highlight=raczki