Jak skutecznie zabezpieczyć auto przed kradzieżą? Odpowiadamy!

Rate this post

Każdy właściciel choć raz zadał sobie pytanie: „a co jak ukradną mi samochód?”. Czasem każdy jest zmuszony stanąć w nieznanej lub podejrzanej okolicy, gdzie od razu czuć jak obawy narastają w głowie. Ba! Czasem wystarczy zobaczyć przechodniów, którzy przystanęli przy aucie by porozmawiać i już rodzi się pytanie, dlaczego akurat wybrali Twoje auto.

Aby uwolnić głowę od podejrzeń, dziś przyjrzymy się systemowi radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży IKOL SVR, która szczyci się skutecznością na poziomie 98% oraz kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w walce ze zorganizowaną przestępczością samochodową. Sprawdzimy  na czym polega ich technologia oraz co sprawia, że auto jest bezpieczne. Sprawdź razem z nami!

Jak działa skuteczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą IKOL SVR?

Dlaczego IKOL SVR to skuteczne zabezpieczenie auta przed kradzieżą? Dlatego, że złodzieje nie są w stanie go obejść! W przypadku każdego innego sposobu już od lat znają rozwiązania lub posiadają odpowiedni sprzęt, który neutralizuje zabezpieczenie.

Przykładem jest moduł GPS, który często jest wykorzystywany jako zabezpieczenie przed kradzieżą. Wydawać by się mogło logiczne, że po tym jak samochód zostanie skradziony, można namierzyć go po sygnale GPS. Nic bardziej mylnego! Złodzieje od lat wyposażają się w tak zwane zagłuszarki, które niwelują sygnał tak, że nie da się go zlokalizować. Natomiast różnego rodzaju blokady mechaniczne to dla doświadczonego złodzieja jedynie lekka przeszkoda i minimalne wydłużenie czasu kradzieży.

Skupmy się jednak na tym jak działa IKOL SVR i na czym opiera swoją skuteczność. System to nadajniki radiowe umieszczone w samochodzie, które znajdują się tam w uśpieniu. Nie śledzą w tym czasie użytkownika – nikt nie może ich namierzyć, dopóki nie zostaną uruchomione. A to następuje dopiero po zgłoszeniu kradzieży. Nadajnik radiowy jest wybudzany, a następnie lokalizowany za pomocą sieci naziemnej – masztów telekomunikacyjnych oraz specjalnie dostosowanych komputerów ekipy poszukiwawczej. Warto dodać, że IKOL posiada własną infrastrukturę do przesyłania sygnału, co gwarantuje jej bezpieczeństwo.

Co zatem z zagłuszarkami? W przeciwieństwie do GPS, nadajników radiowych nie da się zgłuszyć. Mało tego – jeśli złodziej użyje takiego urządzenia jedynie wzmocni sygnał i łatwiej będzie go namierzyć! Rabuś przeliczy się także, jeśli będzie próbował ukryć auto w miejscu, gdzie GPS zazwyczaj nie działa – tunelu, garażu lub kontenerze. Sygnał radiowy dociera i tam.

Jak skutecznie zabezpieczyć auto przed kradzieżą z IKOL SVR?

Dochodzimy więc do sedna, czyli odpowiedzi na pytanie jak skutecznie zabezpieczyć auto przed kradzieżą. W przypadku IKOL SVR możemy wyróżnić 3 fazy:

  1. Kontakt z IKOL oraz wybranie dostosowanego do swoich potrzeb wariantu SVR spośród:

– wersji Standard (obejmującej umieszczenie nadajników radiowych w aucie oraz odzyskanie go po kradzieży)
– wersji Alarm (która poza tym co w wersji Standard posiada możliwość uzbrojenia dodatkowego alarmu, który poinformuje o nieautoryzowanym ruchu lub odholowaniu)
– wersji Sky (która poza funkcjonalnościami z wersji Alarm jest doposażona w moduł GPS, który monitoruje samochód 24/7)
wersji Dashcam (gdzie poza wszystkim co w wersji Sky, użytkownik może korzystać z zaawansowanej technologicznie kamery samochodowej z opcją transmisji na żywo)

  1. Montaż wybranej wersji IKOL SVR w samochodzie

  2. Odzyskanie auta w przypadku kradzieży – wystarczy powiadomić policję, a następnie za pomocą jednego przycisku w aplikacji zgłosić kradzież do Centrum Operacyjnego IKOL.

Prawda, że to całkiem proste? Zabezpieczenie przed kradzieżą samochodu IKOL SVR posiada jeszcze jedną wielką zaletę – jest bezobsługowe. Nie musisz pamiętać by je aktywować po wyjściu z auta, ani dezaktywować, gdy do niego wsiadasz. Nadajnik radiowy czuwa niezależnie od Twoich działań, zaś wszystkie inne systemy są do Twojej pełnej dyspozycji, aby zwiększyć komfort jazdy oraz kontrolę nad pojazdem.

Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć swoje auto, ale potrzebujesz jeszcze więcej informacji, skontaktuj się z IKOL lub wejdź na stronę ikol.pl, gdzie znajdziesz odpowiedzi na swoje wątpliwości.

 

Loading